Czy w 2020 można szkolić z bhp w Białymstoku? - z bhp

bhp białystok

Jak wygląda BHP w szkole

BHP jest bardzo szerokim pojęciem, a przestrzeganie zasad związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy dotyczy wszystkich pracodawców. Przepisy BHP obowiązują nie tylko w firmach, przedsiębiorstwach oraz wszelkiego rodzaju zakładach pracy, ale t

Czy w 2020 można  szkolić z bhp w Białymstoku? - z bhp bhp białystok
akże w placówkach medycznych oraz w placówkach oświaty. Zachowanie odpowiednich zasad BHP w szkole obowiązuje nauczycieli oraz innych pracowników placówki. Szkolenia BHP dla nauczycieli są przeprowadzane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów zatrudnianych przez firmę działającą w branży BHP. Szkolenie BHP jest obowiązkowe dla nauczycieli, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na szkodliwe dla zdrowia czynniki. Okresowe szkolenie powinni przejść także nauczyciele, których praca wiąże się z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Okresowe szkolenia BHP dla nauczycieli posiadają ważność pięciu lat. Ukończenie okresowego szkolenia BHP jest istotne zwłaszcza dla tych pracowników oświaty, którzy posiadają styczność z różnymi niebezpiecznymi substancjami.


Zadania Państwowej Inspekcji Pracy

PIP jest skrótem, który oznacza Państwową Inspekcję Pracy, stanowiącą polski organ nadzoru. Zadaniem Państwowej Inspekcji Pracy jest, przede wszystkim, nadzór oraz kontrola nad przepisami dotyczącymi prawa pracy. Same przepisy regulujące obowiązki pracowników oraz pracodawców znajdują się w Kodeksie Pracy. Jednym z aspektów zawartych w przepisach prawnych jest regulacja spraw związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Państwowa Inspekcja Pracy zajmuje się właśnie, między innymi, sprawdzaniem czy w danej firmie i zakładzie są przestrzegane odpowiednie przepisy BHP. Jednym z obowiązków pracodawcy, który jest zawarty w przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, jest zapewnienie pracownikowi odpowiedniego szkolenia BHP. Pracownik, który ukończył wstępne szkolenie BHP, otrzymuje specjalną kartę zaświadczającą o odbytym szkoleniu. Państwowa Inspekcja Pracy może sprawdzić dokumenty zaświadczające o odbyciu przez pracowników oraz pracodawców odpowiednich szkoleń BHP. Pracodawca powinien więc zadbać o szkolenia BHP zatrudnionych pracowników.


Postępowanie powypadkowe

W każdym zakładzie pracy, mimo zachowania odpowiednich warunków pracy oraz przestrzegania przepisów BHP, może zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek, w którym pracownik doznał jakiegoś uszczerbku na zdrowiu. W takiej sytuacji obowiązkiem pracodawcy jest sporządzenie odpowiedniej dokumentacji związanej z postępowaniem powypadkowym. Firma działająca w branży BHP może przejąć sprawy dotyczące postępowania powypadkowego od pracodawcy. Firma zajmująca się sprawami BHP zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy oferują także szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ oraz kursy pierwszej pomocy. Postępowanie wypadkowe polega na wypełnieniu odpowiedniego protokołu lub karty powypadkowej, które zapewniają poszkodowanego pracownikowi korzystanie z różnych świadczeń. Ponadto dokumentacja związana z postępowaniem wypadkowym może stanowić dla pracodawcy cenną uwagę na temat panujących warunków w pracy, dzięki czemu możliwa jest poprawa warunków w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Przeprowadzenie postępowania powypadkowego dobrze jest zostawić w rękach profesjonalistów.


Szkolenia z zakresu BHP dla pracodawcy

Obowiązkiem pracodawcy wobec pracowników jest zapewnienie odpowiednich szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, należy jednak pamiętać o tym, że także pracodawca posiada obowiązek posiadania szkolenia BHP. Prowadzeniem szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się odpowiednia firma działająca w branży BHP. Kurs BHP, który muszą ukończyć pracodawcy, jest skierowany także dla osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych. Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy przeznaczone dla pracodawców oraz osób kierujących innymi pracownikami posiada okres ważności pięciu lat. Sam kurs BHP trwa minimum szesnaście godzin lekcyjnych, gdzie podczas szkolenia uczestnicy są zapoznawani z odpowiednią wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa oraz higieny w miejscu pracy. Jak każdy rodzaj szkolenia BHP, tak również szkolenie dla pracodawców kończy się specjalnym egzaminem dotyczącym wiedzy przyswojonej na kursie. Szkolenie BHP dla pracodawców oraz osób kierujących prawnikami jest przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów z branży BHP.